Izba Przyjęć

ul. Obrońców Wybrzeża 4
76-200 Słupsk
tel. 59 83-22-541
mail: izba.przyjec@psychiatria-slupsk.pl

Rejestracja medyczna
tel. 59 83-22-541

Izba Przyjęć – czynna całą dobę

W sytuacjach znacznego pogorszenia stanu zdrowia psychicznego, które może skutkować zagrożeniem życia lub zdrowia może zgłosić się do Izby Przyjęć lub zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Izba Przyjęć nie świadczy usług, które mogą być zrealizowane planowo w Poradni Zdrowia Psychicznego lub POZ takich jak kontynuacja recept, skierowania, wizyty planowe, zaświadczenia itp.

Pomoc w Izbie Przyjęć jest dostępna całodobowo przez 7 dni w tygodniu.

Przyjęcie do oddziału psychiatrycznego odbywa się na podstawie skierowania, /w wyjątkowych sytuacjach bez skierowania/.

Interwencja lub przyjęcie do oddziału psychiatrii odbywa się na terenie Izby Przyjęć w obszarze przejściowym oddziału.

W momencie przyjęcia do oddziału psychiatrycznego pacjenci przebywają w obszarze przejściowym do czasu weryfikacji testami sytuacji epidemiologicznej i są poddani ograniczeniom epidemiologicznym zapobiegającym rozprzestrzenianiu się czynników infekcyjnych w oddziale.  

Wskazane podczas zgłoszenia się do Izby Przyjęć jest posiadanie przez pacjenta następujących osobistych artykułów: bielizna, przybory i środki higieniczne, klapki gumowe, woda do picia, telefon komórkowy. Pacjent przebiera się w piżamę szpitalną. Wszystkie inne przedmioty są deponowane w magazynie odzieży. Obowiązuje zakaz palenia papierosów. Po uzyskaniu ujemnego wyniku testowego pacjent jest kierowany na 2 lub 3 piętro i otrzymują przedmioty zdeponowane w magazynie odzieży.

Niedozwolone jest posiadanie przy sobie alkoholu, substancji psychoaktywnych, leków, innych przedmiotów niedozwolonych prawem, oraz przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla pacjentów: sznurki, noże i inne przedmioty ostrokrawędziste, itd.